En Güzel Kaş Plajları – Antalya

Paylaşmak güzeldir!

Sosyal Medyada Paylaş!

Kaş’ta Denize Girilebilecek En Güzel 10 Plaj

Kaş Mavisi diye bir tabir var bilen bilir. Bu tabir sadece Kaş için değil Türkiye’nin en güzel sularını tarif ederken de sıkça karşılaştığımız bir terim. Kaş’ın genellikle dibi kayalık olan sahilleri bu mavilikte önemli rol üstlenmiş, dibi kumlu olan denizlerde dalgalar suyu bulandırıyor. Her ne kadar yıllar yılı dalgaların etkisiyle törpülenmiş olsalar da Kaş’ta denize girerken deniz ayakkabısı giymenizi tavsiye ediyoruz.

Kaş Mavisinden bahsettiğimize ve ufak notlarımızı da paylaştığımıza göre Kaş’ın en güzel 10 plajını derlemeye başlayabiliriz artık..

Kaş’ta denize girilebilecek en güzel 10 plajın konumu Google Maps’te görüntülemek için tıklayın.


1.    Kaputaş Plajı

İlk sıraya turkuaz renginin her tonunu içinde barındıran Kaputaş’ı koymasak olmazdı. Dev kayaların arasından içeriye doğru giren Kaputaş Plajı sadece Kaş’ın değil, Türkiye’nin de en güzel denize girilebilecek noktaları arasında yerini almış durumda.

Kaş’a yaklaşık 7-8 km mesafede bulunan Kaputaş Plajı, özellikle Kalkan yönünden Kaş’a doğru gelenlerin kısa bir mola verdiği yerlerden. Denize girmeseniz de kartpostallık bir fotoğraf çekebilirsiniz; zira sabah erkenden gelmediyseniz bırakın şezlong şemsiye bulmayı arabayı park edecek yer bulmanız bile mucize olur. O gün Kaputaş’a gelme planınız varsa sabah erkenden kalkıp hızlı bir kahvaltının ardından yola düşseniz iyi edersiniz. Buraya Kaş Merkez’den kalkan dolmuşlar vasıtası ile gelebileceğiniz gibi özel aracınızla gelmeniz mümkün. Plaj büyükçe bir kanyonda konumlandığı için şu an sayısını hatırlayamadığım kadar basamağı olan merdivenlerden inilerek ulaşılıyor. Aşağıda Kaş Belediyesi’nin 2 yıldır işlettiği tesis mevcut ve duş-wc faydalanabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

2.    Seyrek Çakıl Plajı

Kaputaş’ın komşusu Seyrek Çakıl Plajı’nda ilçeye gelenleri yol üzerinden deniz kaçamağı yapmak isteyenler için ideal fakat duş-wc gibi imkanların olmadığını da hatırlatmakta fayda var. Konum bilgisi için tıklayın.

3.    Patara Plajı

Ben taşlı çakıllı denizde yüzemem derseniz Patara Plajı tam size göre. Ancak kumlu denizi ve halka açık olması sebebiyle çoluk çocuk çombalak derken kafa dinlemek pek mümkün değil bunu da belirtelim. Patara Plajı ayrıca caretta caretta kamplumbağalarının Türkiye’deki sayılı üreme noktalarından biri o nedenle kuma şemsiye saplamayı unutun. Zaten yumurta olan alanların etrafı çevrilmiş durumda ama yine de dikkatli olmakta fayda var. Hava kararmadan plajdan ayrılırsanız biraz da carettaların plajı kullanmasına izin verebilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

4.    Akçagerme Plajı

Ailenizle birlikte Kaş’a geldiyseniz sizin için en uygun yerlerden biri de Akçagerme Plajı olacaktır. Denizi oldukça sakin, tenis kortu ve aqua parkıyla tam bir aile plajı. Burayı Turizm Meslek Lisesi işlettiği için fiyatlarda oldukça uygun ancak lezzet ve servis açısından da bir o kadar amatör; bunu da belirtelim. Konum bilgisi için tıklayın.

5.    Asmaaltı Plajı

Konumu itibariyle popülaritesi oldukça yüksek bir plaj olan Asmaaltı Plajı, merkezdeki limanın hemen yanında yer aldığı için Kaş’ta denize girilebilecek en yakın yerlerden biri. Sezonda aşırı kalabalık olan bu plaj geniş menüsüyle hizmet verirken fiyatları Kaş ortalamasında diyebiliriz. Ayrıca akşam keyifli bir gün batımı izleyebileceğiniz bir nokta olarak dikkat çekiyor. Konum bilgisi için tıklayın.

6.    Hidayetin Koyu

Bu doğa harikası koya eskiden zeytin ağaçlarının gölgesi eşliğinde inerken artık buraya el koymuş otel ve plaj işletmesine ayakbastı ve otopark ücreti ödemek zorundasınız. Genel itibariyle koy güzel ve denizi ılık fakat işletmenin kötü olduğunu söyleyebiliriz. Deniz rüzgarsız, çarşaf gibi ama yer altı kaynakları çok olduğundan kendinizi bir anda ılık sudan buz gibi bir suda bulabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

7.    Küçük Çakıl ve Çınarlar Beach

Küçük Çakıl gerçekten çok küçük çakıl iki tarafında platformlarla denize girilebilen işletmeler mevcut. Bu iki işletmenin arasındaki daracık çakıllı bir alandan denize girebiliyorsunuz. Solunuzda Çınarlar sağınızda Derya Beach bulunuyor; Kaş’ta denize girebileceğiniz içinde yüksek sesli müzik barındıran, öğlenden sonra kokteyller ve tatlı servisleriyle hizmet veriyorlar. Biz Çınarları tercih ediyoruz genellikle. Şezlong ve şemsiye parası ödemiyorsunuz ancak gün içerisinde belli bir harcama yapmanız gerekiyor. Hiçbir şey yemeden içmeden akşam havlunuzu omzunuza atıp çıkmaya çalışırsanız birileri karşınıza çıkıp 50 TL isteyecektir sizden. Konum bilgisi için tıklayın.

8.    Liman Ağzı

Liman Ağzı ulaşımı zor olan denize girmek noktalarından biri, araçla gitmek mümkün değil. Limandan kalkan dolmuş teknelerle veya zorlu bir patikadan yürüyerek gidebilirsiniz. Limandaki bilet satış noktasından 20 TL’ye gidiş-dönüş bilet alarak ulaşabiliyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam akşam altıya kadar motorlar gidip geliyor. Liman Ağzı’nda üç veya dört adet birbirinden bağımsız işletme var, motorla gelirken sizi istediğiniz yerin kıyısında yanaştırıyorlar. Konum bilgisi için tıklayın.

9.    Büyük Çakıl Plajı

Küçük Çakıl Plajı’na 500 metre mesafede ve arabanız yoksa gidebileceğiniz en ideal plaj Büyük Çakıl olacaktır. Merkeze 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan plajda renkli çakıl taşlarının üzerinden yürüyerek denize girebilirsiniz. Gece yıldızları izleyip, gitar eşliğinde şarkılar söyleyebileceğiniz bir nokta olduğunu da ekleyelim. Plaja giriş ücretsiz, etraftaki işletmelerden 20 TL tutarında bir şeyler yiyip içerseniz şezlongları da ücretsiz kullanabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

10. İnceboğaz Plajı

Çukurbağ yarımadasına doğru devam ederken yarımadanın inceldiği noktada yer alan özel bir sahil burası. Bir tarafı Bucak Koyu’na bakarken diğer tarafı açık denize bakar, diğer plajlara göre oldukça ılık bir suyu vardır. Hem begonvillerin arasından yürüyeyim, hem de denizin keyfine varayım diyenlerdenseniz burası tam size göre. Konum bilgisi için tıklayın.

Paylaşmak güzeldir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir